Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » початкові класи

Дрізд і голуб
[ Викачати з сервера (18.7 Kb) ] 11.01.2013, 17:36


Тема:  «Дрізд і голуб» ( українська народна казка). Загадки. Підсумок теми.

Мета: Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів;
           розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати працелюбність,гостинність,чесність,доброту.

Обладнання: м/м дошка, презентація,виставка книг, маски героїв казок.

ХІД УРОКУ

І.    Організація класу  Слайд №2

Учні

Ми завзяті подорожні,
Сили в нас непереможні.
Кажемо  правду, не жартуємо:
В край казок ми помандруємо.


II.  Мовна розминка

1. Вправа «Задуйте свічку».
Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки.

 
2.    Читання складів за таблицею. Слайд №3

Пт, пта, птго, пту, пти, пті, пте, птя, птю, птє


3.    Скоромовка.  Слайд №4

      Голуб, голуб, голубок
      Залетів у наш садок.
—    Прочитати повільно, швидко, дуже швидко.
—    Прочитати радісно, сумно, сердито.


III. Повідомлення теми і мети уроку.

IV. Перевірка домашнього завдання. Cлайд №5

V. Мотивація навчальної діяльності


1.    Вступне слово вчителя.

- Я знаю, що ви любите читати і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож сторінками казок.



Казка – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.
           
                                             Казок країна чарівна,
                                             У гості й вас чека вона.
                                             Отож часу не гайте,
                                             У подорож рушайте.

- Увага! Увага! Відправляється казковий експрес до станції "Країна Добрих Казок ". У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати те, що знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими.

VI. Мовна  розминка

- Щоб нам не було сумно їхати машиніст ввімкнув радіо. Але щось у ньому зіпсувалося. Давайте слухати і виправляти помилки.


1. Гра "Виправте помилки " Слайд № 6

Соловей затьохкав швидко,
Як побачив гарну клітку. (В)

Ходить капля біля річки.(Ч)
Витягає жаб з водички.

Ми лягли на гарячий лісок (П)
І п’ємо прохолодний квасок.

Я нагострив козу нову(С)
І заходивсь косить траву.



2.     Гра "Через тунель скоромовок "

- Зараз наш поїзд в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість поїзда буде збільшуватись.(Учні пригадують скоромовки)

VII. Зупинка "Загадкова ".

Діти опрацьовують загадки з підручника (С.49). (За визначеними групами)
- На цій зупинці відгадайте загадки про героїв прочитаних казок.

VIII. Зупинка "Казка ("Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб»)

1.    Підготовча робота. Слайд №7       

На дошці птахи — дрізд і голуб.

—    Чи знаєте ви цих птахів?
—    Що знаєте про голуба? Де він живе? Що їсть?
—    Що знаєте про дрозда?
—    Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні.


2.     Читання казки вчителем до слів «...гніздо мостити».

—    Як ви думаєте, чим закінчилася казка?
—    Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи справдились наші передбачення?


3.      Словникова робота.

4.      Читання казки учнями мовчки.

—    Чого вчить ця казка?


5.      Відтворення змісту прочитаного.

—    Навіщо голуб просив дрозда навчити гніздо мостити?
—    А чому ж дрізд розгнівався на голуба?
—    Як про це сказано у казці?
—    Чи зрозумів голуб, як потрібно гніздо мостити? Чому?
—    Навчіть голуба, що треба йому зробити, щоб дрізд показав, як гніздо моститься.


6.     Засідання «Клубу філософів» (робота в групах).
        Закінчити речення. Слайд №8

1 гр. «Щоб голуб навчився мостити гніздо, я пораджу йому...»

2 гр. «У житті бувають люди, схожі на голуба тому, що...»

3 та 4гр. «Казка „Дрізд і голуб" навчає нас...»


7.    Творче завдання.

Роз'єднайте слова і прочитайте кінцівку казки. Слайд №9

Отоскількидріздйомудопомігтакейгніздовньоголишиосяназавжди.


8.    Читання казки за особами.

—    Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда.
—    Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче)
—    А слова дрозда? (Сердито)
—    Хто з героїв казки вам сподобався , а хто — ні? Чому?


9.    Робота з прислів'ями.

—    Прочитайте уважно прислів'я. Яке з них виражає головну думку казки?
(Добре того вчити, хто хоче все знати.)


10.    Гра.
1) «Закінчити речення»
«...гніздо мостити»; «...знаю, знаю»; «...навіщо просиш?»

                                             Фізкультхвилинка

                                             У країні казочок
                                             Жив веселий Колобок.
                                             Разом з ним усі звірятка
                                             Вишикувались на зарядку.
                                             Похитали головою,
                                             Раз – притупнули ногою,
                                             Руки вгору піднесли,
                                             Трішки ними потрясли,
                                             Нахилились вліво,вправо,
                                             Та цього іще замало.
                                             Руки вгору, руки вниз,
                                             Раз – присіли, піднялись.
                                             Головою похитали
                                             Й працювати знову стали.


- Нову казку прочитали, відпочили – вирушаємо далі, до наступної станції.

IX. Зупинка "Театральна ".

Діти працюють в парах.
       1 гр.   Інсценізація уривка з казки "Лисичка і журавель "( прихід журавля до лисички).
        2гр.   Переказати уривок з казки " Рукавичка " від імені мишки-шкряботушки.
        3гр.,4гр.  Підготувати інсценізацію уривка казки  "Колосок" ( розмова мишенят і півника за столом).

Х. Зупинка "Добрих казок ".

1)    Конкурс "З якої казки " (Діти називають казку за малюнками). Слайд №10
2)    Робота з виставкою книг українських народних казок.

ХI. Підсумок уроку. "Повернення додому".
       "Мікрофон "

    - Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас  везти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу. Слайд №11

Без труда нема…
Де сила не візьме, там розум …
Як підеш, так і…
Мудрим ніхто не вродився, а …
- До яких казок підходять ці прислів’я?
- Хто автор цих казок?
- Чому ці казки усі добрі?
- Чи сподобалася вам подорож?
- Як називається  країна, якою ми мандрували?


«Клуб філософів» (робота в групах).Слайд №12

1 група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що...
2 група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути...
З група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути...
4 група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що...


Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить!

Рефлексія результатів уроку. Слайд №13

                                                   


Оцінювання учнями своєї роботи.

- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:


-  працював ефективно, творчо, активно;


-  старався


- працював нижче своїх можливостей



    
       - Зроби для себе висновок.

- Як тепер вам потрапити в Країну казок?  По - перше – читати. Під шелест сторінок ви перенесетесь у казковий світ. Вивчайте казки, переказуйте! Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас і після нас, хай виховують синів і доньок нашої землі, нашого народу, вчать, як треба по правді жити. Нехай для вас і для всіх дітей так само близьким і рідним з дитинства буде чарівне слово маминої пісні, бабусиної розповіді, і від колиски через усе життя супроводжуватиме вас казка.


XII. Домашнє завдання

Продовжувати читати українські народні казки.
Виразно читати казку, детально переказувати. (1 та 2гр.)
Спробувати скласти казку про горобчика і синичку. (3 та 4 гр.)

Категорія: початкові класи | Додав: ika
Переглядів: 2763 | Завантажень: 149 | Коментарі: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: